Samenloop voor Hoop 'maakt veel emoties los'

Dalfsen - De vriendinnengroep van Ivonne Roessink heeft dit weekeinde flink moeten afzien tijdens de 24 uursestafette Samenloop voor Hoop, maar het resultaat van alle achthonderd deelnemers mag er dan ook zijn: € 71.746.

Dit geld is bestemd voor wetenschappelijk kankeronderzoek.

Naast het gemeentehuis op het evenemententerrein was een wandelbaan van 400 meter uitgezet en direct daarnaast hadden de deelnemers van de 45 teams hun tenten en verkooppunten opgesteld. Op het middenterrein werden verder veel andere activiteiten gehouden.

Enthousiast

Het was zaterdagmiddag gezellig druk op het terrein en er was veel publieke belangstelling. Tijdens de rondwandeling ontmoette ik een oud-Nieuwleusenaar: Gerard Stegeman, nu inwoner van Dalfsen en trainer van het derde damesteam van ASC. ‘We doen met achttien personen van ons team aan deze estafette mee. We lopen allemaal twee uur. Ons team heeft 1800 euro ingezameld’, vertelde de oefenmeester enthousiast. Stegeman wees daarbij op de witte zakjes die langs de wandelbaan stonden: de kaarsenzakken. Deze kon men kopen en er een wens op schrijven.

De vele wandelaars van de teams hielden de moed erin en bleven doorgaan, aangemoedigd door hun teamgenoten die langs de baan zaten of door bezoekers van dit evenement. Ook de teamleden van Ivonne Roessink zaten redelijk uitgeblust in het zonnetje langs de baan. Ik sprak haar zaterdagavond na afloop. ‘Na 20 uur slaat de vermoeidheid toch wel toe, maar we hebben elkaar erdoor gesleept’, vertelde Ivonne.

Indrukwekkend

Voor de vriendinnengroep begonnen de activiteiten al op vrijdagmorgen met het opbouwen van hun tent en een kraampje langs de wandelbaan. De Samenloop voor Hoop startte om vier uur met een teampresentatie. Ivonne: ‘We liepen team voor team achter de eregasten aan, maar we hadden geen idee wat ons te wachten stond. Na de eerste ronde bleven twee leden van de groep doorlopen. Na een uur werd er gewisseld. De lichtjesceremonie was erg indrukwekkend. Naast het om beurten wandelen heeft iedereen zo’n 35 tot 40 kilometer gelopen en is bij onze kraam ook nog voor 580 euro aan spullen verkocht.’ Verder heeft de flessenverkoop € 439,65 opgebracht en er stond al 1200 euro op de website van de groep. ‘Een prachtig resultaat.’

Bijzonder noemde Ivonne Roessink de verhalen op het podium van deelnemers aan survivals die te maken hebben met de ziekte. ‘Dit maakt veel emoties los.’ Over de nachtelijke uren in de tent was ze heel duidelijk: ‘De overnachting was koud, een beetje hangen in de stoel met een slaapzak en kacheltje. We hebben weinig tot geen slaap gehad.’ De opbrengst noemde ze super. ‘We willen ook iedereen bedanken die ons heeft gesteund, in welke vorm dan ook.’